adele - 25

آلبوم موسیقی 25

از {{model.count}}
4,650,000
4,480,000 تومان
4%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
تعداد
نوع
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
play sample track

1LP - black vinyl

1Hello
2Send My Love (To Your New Lover)
3I Miss You
4When We Were Young
5Remedy
6Water Under The Bridge
7River Lea
8Love In The Dark
9Million Years Ago
10All I Ask
11Sweetest Devotion

ادل لوری بلو ادکینز (انگلیسی: Adele Laurie Blue Adkins؛ زادهٔ ۵ مهٔ ۱۹۸۸) خواننده و ترانه‌نویس اهل انگلستان است. ادل در سال ۲۰۰۶ در رشتهٔ هنر از مدرسه بریت فارغ‌التحصیل شد و یک قرارداد موسیقی با ایکس‌ال رکوردینگز امضا کرد. او در سال ۲۰۰۷ جایزهٔ ستارهٔ نوظهور بریت را کسب کرد و نامش در جایگاه نخست نظرسنجی آوای ۲۰۰۸ بی‌بی‌سی قرار گرفت. نخستین آلبوم او به‌نام ۱۹ در سال ۲۰۰۸ منتشر شد. این آلبوم هشت گواهی پلاتین در بریتانیا و سه گواهی پلاتین در ایالات متحده کسب کرد. ادل در مراسم گرمی ۲۰۰۹ برندهٔ جایزهٔ بهترین هنرمند جدید و بهترین اجرای پاپ هنرمند زن شد.

ادل در سال ۲۰۱۱ دومین آلبوم خود به‌نام ۲۱ را منتشر کرد. این آلبوم با موفقیت‌های متعددی همراه بود و توانست شش جایزهٔ گرمی از جملهٔ جایزهٔ آلبوم سال را کسب کند و به چهارمین آلبوم پرفروش در تاریخ بریتانیا بدل شد. ۲۱ پرفروش‌ترین آلبوم جهان در سال ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ شد و تا سال ۲۰۲۱، بیش از ۳۲ میلیون نسخه از این آلبوم به فروش رفته‌است که نامش در جایگاه نخست پرفروش‌ترین آلبوم قرن بیست و یکم جای می‌گیرد. ادل به نخستین هنرمند در تاریخچهٔ جدول بیلبورد هات ۱۰۰ بدل شد که هم‌زمان سه تک‌آهنگش یعنی «غوطه‌ور در ژرفا» و «یکی مثل تو» و «باران را به آتش کشیدن» در جایگاه برتر این جدول قرار می‌گیرند و این موضوع در کتاب رکوردهای جهانی گینس ثبت شد.

ادل در سال ۲۰۱۲ تک‌آهنگ «اسکای‌فال» را برای قسمتی از فیلم جیمز باند به همین نام منتشر کرد. این ترانه برندهٔ جوایز اسکار و گلدن گلوب شد. ادل در سال ۲۰۱۵ پس از وقفه‌ای سه‌ساله سومین آلبوم خود به‌نام ۲۵ را منتشر کرد. این آلبوم رکورد بالاترین فروش در هفتهٔ نخست انتشار در ایالات متحده و پادشاهی متحده را شکست و پرفروش‌ترین آلبوم سال شد. ۲۵ در مراسم گرمی ۲۰۱۷ پنج جایزهٔ از جمله آلبوم سال را کسب کرد. تک‌آهنگ آغازین این آلبوم به‌نام «سلام» به نخستین ترانه در ایالات متحده بدل شد که بیش از یک میلیون نسخهٔ دیجیتالی در نخستین هفتهٔ انتشار خود می‌فروشد. چهارمین آلبوم استودیویی او با عنوان ۳۰ در نوامبر ۲۰۲۱ منتشر شد و پرفروش‌ترین آلبوم سال در سراسر جهان از جمله ایالات متحده و بریتانیا شد. این آلبوم با تک‌آهنگ «به من سخت نگیر» معرفی و سپس برنده جایزه بریت ۲۰۲۲ برای آلبوم سال بریتانیا شد.

ادل با فروش بیش ۱۰۰ میلیون از آثارش، یکی از پرفروش‌ترین هنرمندان موسیقی جهان است.برخی از افتخاراتش عبارتند از ۱۶ جایزهٔ گرمی و ۱۲ جایزهٔ بریت. مجلهٔ بیلبورد در سال‌های ۲۰۱۱، ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ از او به‌عنوان هنرمند سال یاد کرده‌است. آکادمی ترانه‌نویسان، آهنگسازان و مؤلفان بریتانیا در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ از ادل به‌عنوان ترانه‌نویس سال یاد کرده‌است. او در سال ۲۰۱۲ در رتبهٔ پنجم ۱۰۰ هنرمند زن بزرگ از وی‌اچ‌وان قرار گرفت. مجلهٔ تایم در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ از او به‌عنوان یکی از ۱۰۰ شخص تأثیرگذار جهان یاد کرد. سومین تور او به‌نام ادل زنده ۲۰۱۶ چندین رکورد برای حضور تماشاگران در جهان شکسته‌است. آلبوم ۲۱ در سال ۲۰۲۰ از سوی رولینگ استون در فهرست ۵۰۰ آلبوم برتر تمام دوران قرار گرفت.>


ادل لوری بلو ادکینز در ۵ مه ۱۹۸۸ و در تاتنهام، لندن به دنیا آمد. مادرش وی را در سن ۱۸ سالگی به دنیا آورد. ادل مادرش را بهترین دوست و مشوق خود می‌داند و در سخنرانی اشک بارش در مراسم گرمی ۲۰۱۲ نسبت به مادرش احساساتی شده و گفت: «فقط می‌خواهم بگویم، مادر، دخترت کارش را خوب انجام داد.»

ادل دوران کودکی سختی داشته است؛ پدرش که معتاد الکل نیز بود، در ۲ سالگی‌اش آنها را ترک کرد و ادل به تنهایی با مادرش در حالی برای تامین مخارجشان سخت کار می کرد بزرگ شد. او آواز خواندن را از ۴ سالگی آغاز کرد و بیان می کند که از همان موقع در آهنگ ها غرق می شد. او برای کشف استعداد هایش در خوانندگی، به دبیرستان مشهور هنر های نمایشی بریت واقع در کرویدون رفت و در مه ۲۰۰۶ از آنجا فارق‌التحصیل شد. او موفقیت در پرورش استعداد هایش را به خاطر دبیرستان می داند.

ادل در همان ۲۰۰۶ و پس از ۴ ماه فارق التحصیلی با پخش چند آهنگ نمایشی (دمو) کشف شد. او سه آهنگ نمایشی را که برای یک پروژه کلاسی ضبط کرده بود، به یکی از دوستانش داد؛ دوستش آنها را در Myspace پست کرد و آنقدر مشهور شدند که منجر به تماس تلفنی ریچارد راسل، مدیر لیبل موسیقی XL Recordings با او و شروع فعالیت های حرفه‌ای اش شد.

25 سومین آلبوم استودیویی خواننده و ترانه سرای انگلیسی ادل است که در 20 نوامبر 2015 توسط XL Recordings و Columbia Records منتشر شد. این آلبوم به عنوان بازتابی از زندگی و چارچوب ذهنی او در 25 سالگی نامگذاری شده است و به عنوان یک رکورد آرایش نامیده می شود. محتوای متن ترانه آن بر اساس مصاحبه رولینگ استون با این خواننده، مضامینی از ادل "در آرزوی خود قدیم، دلتنگی اش" و "مالیخولیا در مورد گذر زمان" و همچنین مضامین مادری، عشق جدید و پشیمانی است. .

برخلاف کارهای قبلی ادل، تولید 25 اثر شامل استفاده از عناصر الکترونیکی و الگوهای ریتمیک خلاقانه، با عناصر R&B و ارگ های دهه 1980 بود. چهار تک‌آهنگ برای تبلیغ آلبوم منتشر شد که «Hello» به آهنگ شماره یک بین‌المللی و پرفروش‌ترین تک‌آهنگ دیجیتال در ایالات متحده تبدیل شد، با بیش از یک میلیون نسخه فروخته شده در عرض یک هفته پس از انتشار آن، «Send My Love (To Your New Lover)" در جدول 10 برتر و "When Were Young" و "Water Under the Bridge" در بین 20 رتبه برتر در سراسر اروپا و آمریکای شمالی قرار گرفتند.

25 عموماً نقدهای مثبتی از منتقدان موسیقی دریافت کرد که تولید آن و اجرای آواز ادل را تحسین کردند. 25 به یک موفقیت تجاری عظیم تبدیل شد و در 32 کشور رتبه اول را کسب کرد و رکوردهای فروش هفته اول را در چندین کشور از جمله بریتانیا و ایالات متحده شکست. در ایالات متحده، این آلبوم در هفته اول فروش خود بیش از 3.38 میلیون نسخه فروخت که بزرگترین فروش یک هفته ای یک آلبوم را از زمانی که Luminate Data شروع به ردیابی خرید موسیقی از محل فروش در سال 1991 کرد. 25 پرفروش ترین آلبوم در جهان بود. آلبوم سال 2015، با 17.4 میلیون نسخه فروخته شده در طول سال، [4] و بیش از 23.3 میلیون نسخه در سراسر جهان فروخته است و چهارمین آلبوم پرفروش قرن بیست و یکم، دومین آلبوم پرفروش است. از سال 2010 (پس از 21)، و یکی از پرفروش ترین آلبوم های تمام دوران. پس از 21، گواهی الماس توسط RIAA دریافت کرد و ادل را به تنها هنرمند دهه 2010 تبدیل کرد که با دو آلبوم به این گواهینامه دست یافت.

25 که به دلیل تاثیرگذاری بر صنعت موسیقی از طریق تشویق مجدد علاقه به خرید نسخه های فیزیکی به جای دانلود یا پخش جریانی و بسیار شبیه به 21، به دلیل حفظ فروش رو به کاهش صنعت موسیقی جهانی، برنده جایزه بریت 2016 برای آلبوم سال بریتانیا شد، و جایزه گرمی 2017 برای آلبوم سال. برای تبلیغ این آلبوم، ادل سومین تور کنسرت جهانی خود را با نام Adele Live 2016 آغاز کرد. این تور در 29 فوریه 2016 آغاز شد و در 30 ژوئن 2017 به پایان رسید. این کنسرت رکوردهای بسیاری را در سراسر جهان شکست و 167.7 میلیون دلار فروخت.

آرتیست
adele
آلبوم
25
سبک موزیک
Soul/jazz/pop
نوع صفحه
33 دور
رنگ صفحه
black
تعداد موجود در بسته
1 صفحه
وضعیت
آکبند

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...