adele - 21

آلبوم موسیقی 21

از {{model.count}}
5,150,000
4,990,000 تومان
4%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
تعداد
نوع
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
play sample track

1LP - black vinyl

1Rolling In The Deep
2Rumour Has It
3Turning Tables
4Don't You Remember
5Set Fire To The Rain
6He Won't Go
7Take It All
8I'll Be Waiting
9One And Only
10Lovesong
11Someone Like You

ادل لوری بلو ادکینز (انگلیسی: Adele Laurie Blue Adkins؛ زادهٔ ۵ مهٔ ۱۹۸۸) خواننده و ترانه‌نویس اهل انگلستان است. ادل در سال ۲۰۰۶ در رشتهٔ هنر از مدرسه بریت فارغ‌التحصیل شد و یک قرارداد موسیقی با ایکس‌ال رکوردینگز امضا کرد. او در سال ۲۰۰۷ جایزهٔ ستارهٔ نوظهور بریت را کسب کرد و نامش در جایگاه نخست نظرسنجی آوای ۲۰۰۸ بی‌بی‌سی قرار گرفت. نخستین آلبوم او به‌نام ۱۹ در سال ۲۰۰۸ منتشر شد. این آلبوم هشت گواهی پلاتین در بریتانیا و سه گواهی پلاتین در ایالات متحده کسب کرد. ادل در مراسم گرمی ۲۰۰۹ برندهٔ جایزهٔ بهترین هنرمند جدید و بهترین اجرای پاپ هنرمند زن شد.

ادل در سال ۲۰۱۱ دومین آلبوم خود به‌نام ۲۱ را منتشر کرد. این آلبوم با موفقیت‌های متعددی همراه بود و توانست شش جایزهٔ گرمی از جملهٔ جایزهٔ آلبوم سال را کسب کند و به چهارمین آلبوم پرفروش در تاریخ بریتانیا بدل شد. ۲۱ پرفروش‌ترین آلبوم جهان در سال ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ شد و تا سال ۲۰۲۱، بیش از ۳۲ میلیون نسخه از این آلبوم به فروش رفته‌است که نامش در جایگاه نخست پرفروش‌ترین آلبوم قرن بیست و یکم جای می‌گیرد. ادل به نخستین هنرمند در تاریخچهٔ جدول بیلبورد هات ۱۰۰ بدل شد که هم‌زمان سه تک‌آهنگش یعنی «غوطه‌ور در ژرفا» و «یکی مثل تو» و «باران را به آتش کشیدن» در جایگاه برتر این جدول قرار می‌گیرند و این موضوع در کتاب رکوردهای جهانی گینس ثبت شد.

ادل در سال ۲۰۱۲ تک‌آهنگ «اسکای‌فال» را برای قسمتی از فیلم جیمز باند به همین نام منتشر کرد. این ترانه برندهٔ جوایز اسکار و گلدن گلوب شد. ادل در سال ۲۰۱۵ پس از وقفه‌ای سه‌ساله سومین آلبوم خود به‌نام ۲۵ را منتشر کرد. این آلبوم رکورد بالاترین فروش در هفتهٔ نخست انتشار در ایالات متحده و پادشاهی متحده را شکست و پرفروش‌ترین آلبوم سال شد. ۲۵ در مراسم گرمی ۲۰۱۷ پنج جایزهٔ از جمله آلبوم سال را کسب کرد. تک‌آهنگ آغازین این آلبوم به‌نام «سلام» به نخستین ترانه در ایالات متحده بدل شد که بیش از یک میلیون نسخهٔ دیجیتالی در نخستین هفتهٔ انتشار خود می‌فروشد. چهارمین آلبوم استودیویی او با عنوان ۳۰ در نوامبر ۲۰۲۱ منتشر شد و پرفروش‌ترین آلبوم سال در سراسر جهان از جمله ایالات متحده و بریتانیا شد. این آلبوم با تک‌آهنگ «به من سخت نگیر» معرفی و سپس برنده جایزه بریت ۲۰۲۲ برای آلبوم سال بریتانیا شد.

ادل با فروش بیش ۱۰۰ میلیون از آثارش، یکی از پرفروش‌ترین هنرمندان موسیقی جهان است.برخی از افتخاراتش عبارتند از ۱۶ جایزهٔ گرمی و ۱۲ جایزهٔ بریت. مجلهٔ بیلبورد در سال‌های ۲۰۱۱، ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ از او به‌عنوان هنرمند سال یاد کرده‌است. آکادمی ترانه‌نویسان، آهنگسازان و مؤلفان بریتانیا در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ از ادل به‌عنوان ترانه‌نویس سال یاد کرده‌است. او در سال ۲۰۱۲ در رتبهٔ پنجم ۱۰۰ هنرمند زن بزرگ از وی‌اچ‌وان قرار گرفت. مجلهٔ تایم در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ از او به‌عنوان یکی از ۱۰۰ شخص تأثیرگذار جهان یاد کرد. سومین تور او به‌نام ادل زنده ۲۰۱۶ چندین رکورد برای حضور تماشاگران در جهان شکسته‌است. آلبوم ۲۱ در سال ۲۰۲۰ از سوی رولینگ استون در فهرست ۵۰۰ آلبوم برتر تمام دوران قرار گرفت.>


ادل لوری بلو ادکینز در ۵ مه ۱۹۸۸ و در تاتنهام، لندن به دنیا آمد. مادرش وی را در سن ۱۸ سالگی به دنیا آورد. ادل مادرش را بهترین دوست و مشوق خود می‌داند و در سخنرانی اشک بارش در مراسم گرمی ۲۰۱۲ نسبت به مادرش احساساتی شده و گفت: «فقط می‌خواهم بگویم، مادر، دخترت کارش را خوب انجام داد.»

ادل دوران کودکی سختی داشته است؛ پدرش که معتاد الکل نیز بود، در ۲ سالگی‌اش آنها را ترک کرد و ادل به تنهایی با مادرش در حالی برای تامین مخارجشان سخت کار می کرد بزرگ شد. او آواز خواندن را از ۴ سالگی آغاز کرد و بیان می کند که از همان موقع در آهنگ ها غرق می شد. او برای کشف استعداد هایش در خوانندگی، به دبیرستان مشهور هنر های نمایشی بریت واقع در کرویدون رفت و در مه ۲۰۰۶ از آنجا فارق‌التحصیل شد. او موفقیت در پرورش استعداد هایش را به خاطر دبیرستان می داند.

ادل در همان ۲۰۰۶ و پس از ۴ ماه فارق التحصیلی با پخش چند آهنگ نمایشی (دمو) کشف شد. او سه آهنگ نمایشی را که برای یک پروژه کلاسی ضبط کرده بود، به یکی از دوستانش داد؛ دوستش آنها را در Myspace پست کرد و آنقدر مشهور شدند که منجر به تماس تلفنی ریچارد راسل، مدیر لیبل موسیقی XL Recordings با او و شروع فعالیت های حرفه‌ای اش شد.

۲۱ نام دومین آلبوم استودیویی از خواننده انگلیسی ادل است؛ که در ۲۴ ژانویه ۲۰۱۱ در بیشتر اروپا و در ۲۲ فوریه ۲۰۱۱ در آمریکای شمالی توزیع شد و نام این اشاره به سن خواننده در هنگام تولید دارد و آلبوم قبلی که ۱۹ نام داشت نیز در سن ۱۹ سالگی ادل منتشر شده بود. ادل با ترانه سرایان و تهیه‌کنندگان مختلفی از جمله ریک روبین ،کلمبیا رکوردز، پل اپورث، رایان تدر، جیم ابیس و دن ویلسون همکاری کرد. این آلبوم که پس از جدایی خواننده از شریک زندگی خود ساخته شده‌است، بیانگر سنت تقریباً خاموش خواننده و ترانه‌سرای اعتراف در کشف دل شکستگی، درون نگری و بخشش است.

۲۱ توسط منتقدان بخاطر تولید اشعار، زیبایی آثار و عملکرد آوازی ادل، مورد ستایش و ستایش قرار گرفت، این آلبوم در بیش از ۳۰ کشور در رتبه‌های برتر جدول قرار گرفت و به پرفروش‌ترین آلبوم سال ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ در جهان تبدیل شد. در انگلستان، این پرفروش‌ترین آلبوم قرن ۲۱ است، چهارمین آلبوم پرفروش‌ترین در همه زمان‌ها، و پرفروش‌ترین آلبوم توسط یک هنرمند انفرادی در همه زمان‌ها، در حالی که دوره ۲۳ هفته ای آن در بالای نمودار جدول‌های انگلستان طولانی‌ترین آلبوم توسط یک هنرمند انفرادی زن است. در ایالات متحده، این آلبوم به مدت ۲۴ هفته مقام برتر رتبه ۱ را در بیلبورد ۲۰۰ را داشت، طولانی‌تر از هر آلبوم دیگر از سال ۱۹۸۵ و طولانی‌ترین آلبوم توسط یک زن انفرادی در تاریخ بیلبورد ۲۰۰. علاوه بر این، بیشترین هفته در جدول بیلبورد ۲۰۰ از هر آلبوم توسط یک زن بود و به عنوان «بزرگترین آلبوم بیلبورد ۲۰۰ در همه زمان ها» رتبه‌بندی شد. توسط انجمن صنعت ضبط آمریکا به آن گواهی الماس داده شد.

پنج تک آهنگ برای تبلیغ آلبوم منتشر شد که "پشت‌گرمی" و "یکی مثل تو" و "باران را به اتش کشاندن" آهنگ‌های شماره یک بین‌المللی شدند، در حالی که " شایعه شده‌است" در ۲۰ لیست برتر اروپا و آمریکا شمالی قرار گرفت. این آلبوم با فروشی بیش از ۳۱ میلیون نسخه در سراسر جهان، پرفروش‌ترین آلبوم قرن بیست و یکم و یکی از پرفروش‌ترین آلبوم‌های تاریخ است. منتقدان و شنوندگان موسیقی به‌طور گسترده‌ای ۲۱ را به عنوان یکی از بزرگترین آلبوم‌های تاریخ معرفی می‌کردند. این آلبوم در میان "۵۰۰ آلبوم برتر رولینگ استون در همه زمان‌ها " قرار داد.

ادل هفت گرمی برای این آلبوم به دست آورد، در سال ۲۰۱۲ او برنده جوایز گرمی برای آلبوم سال و بهترین آلبوم آوازی پاپ برای ۲۱، رکورد سال، ترانه سال و بهترین ویدیوی کوتاه برای موزیک ویدیو "پشت‌گرمی" و " بهترین اجرای انفرادی پاپ برای " یکی مثل تو " در پنجاه و چهارمین دوره جوایز سالانه گرمی شد.

آرتیست
adele
آلبوم
21
سبک موزیک
Soul/jazz/pop
نوع صفحه
33 دور
رنگ صفحه
black
تعداد موجود در بسته
1 صفحه
وضعیت
آکبند

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...